Hakkımda

Kadir Burak Salimoğlu

Psikolojik Danışman/Aile ve Evlilik Danışmanı

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık lisansını (2003)  bitirdikten sonra eğitim psikolojisi yüksek lisansını (2012);  daha sonra aile ve evlilik danışmanlığı yüksek lisansını (2017) bitirdim. Doktora eğitimime Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında devam ediyorum. Sorunlu çift ilişkileri üzerinde çalışıyorum.

Kognitif psikoterapinin anksiyete bozukluklarına uygulanması ve şema terapi eğitimlerini tamamladım. Şema terapi hem bireysel hem de ilişki sorunlarında oldukça pratik ve yararlı bir psikoterapi ekolüdür.

Gsm: 05308858145

Ağırlıklı olarak yetişkin bireyler ve ilişkileri üzerine odaklanıyorum. Her ne kadar aile ve evlilik danışmanlığı eğitiminin çizdiği sınırlar içerisinde farklı danışmanlık kuramlarından yararlanmaya çalışsam da  şema terapi bireysel ve çift psikoterapisinde uygulamaya çalıştığım ana ekoldür diyebilirim.

Benimle görüşmek isteyen danışanlarla ilgili öncelikle kısa bilgiler (problemlerine ilişkin) alarak ve şema terapi ölçeklerini görüşmeden önce onlara uygulayarak görüşmeye başlıyorum. Böylece görüşmeye başladığımda danışanlarımla ilgili bilgim olmuş oluyor ve de seansta konuşmak için daha fazla vaktimiz oluyor (Benim stilim bu).

İlişki alanında yapılan görüşmelerin hepsini çiftlerin katılımı ile gerçekleştirmiyorum.

Bazı görüşmeler bireysel olarak yapılıyor. Bu konuda farklı ekoller farklı yollar izleyebiliyor. Ancak şema odaklı yaptığım çalışmalarda bireysel görüşmelere de önem veriyorum.

Danışanlarla internet üzerinden online psikolojik danışma yapıyorum. “Kadir Burak Salimoğlu” isimli bir YouTube kanalım var. Buradan videolarıma ulaşabilir ve yorumlarınızı bırakabilirsiniz. Ayrıca instagram üzerinden yayınladığım kişisel gelişim sözlerini de instagram hesabımdan takip edebilirsiniz.

Evliyim ve 3 çocuğum var. İngilizce ve Rusça biliyorum.

(Whatsapp üzerinden mesaj atabilirsiniz ve sormak istediğiniz sorular olursa sürece ilişkin, sorabilirsiniz.)

Chat Kutucuğu
Yardıma ihtiyacın var mı?
Merhaba. Nasıl yardımcı olabilirim?