Kategoriler
Cinsel Yaşam Genel Psikoloji

Online Terapi Nedir?

Online Terapi Nedir?

online terapi nedir

Online terapi nedir? Bu sorunun cevabını bu sitede bulabilirsiniz.

Bu yazıyı okuduktan sonra “online terapi“, eğer çift terapisi için başvuruyorsanız “online ilişki terapisi“, “online evlilik terapisi“, “online psikolojik danışmanlık“, “online psikolog chat” ve “online psikolog nedir” başlıklı yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Online terapi senin için uygun mu? Bu soruya net bir cevap bulmak istiyorsan, aşağıda sıraladığım sorulara cevap vererek başlayabilirsin:

  • Bulunduğun şehirde gidebileceğin bir uzman olmadığını mı düşünüyorsun?
  • İşten çıkıp terapiye gidecek zamanı ayırmakta zorlanıyor musun?
  • Ya da evden çıkıp terapiye gidecek vakte ve uygun şartlara sahip değil misin?
  • Yurt dışında yaşayıp Türkiye’deki bir psikologla online terapi desteği mi almak istiyorsun?

Eğer yukarıdaki durumlardan biri veya birkaçı senin durumunu tarif ediyorsa, online terapi hizmeti senin için destekleyici olacaktır.

AB Square Placeholder

Online Terapi Bilimsel mi?

Online terapi nedir sorusuna değindiğim bu yazıda, bence en çok değinilmesi gereken konu, online terapi hizmetinin bilimsel olup olmadığı konusudur.

Online terapi bilimsel bir yöntemdir. Yurt dışında oldukça sık kullanılan bir yöntemdir. Gerek bireysel terapi gerekse çift terapisi alanında oldukça faydalı olan bir yöntemdir.

Online terapi hakkında yazılmış bir çok bilimsel makale bulunmaktadır. Makalelerin büyük bir kısmı İngilizce olarak yazılmıştı. Makalelere ulaşmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Online Terapi Hangi Sorunlarda Etkilidir?

Aşağıdaki sorun alanlarından birisi için bu sitede bulunuyorsanız, online terapi desteği için yardımı için benimle iletişim kurabilirsiniz.

Bireysel Terapi

Depresyon, panik atak, sosyal fobi, stresle baş etme, iş ve kariyer danışmanlığı, arkadaş ilişkilerinde yaşanan sorunlar, karar vermede zorluk, çatışma çözme ve öfke ile mücadele, yaşamsal değişiklikler vb durumlar.

Çift Terapisi

Evlilik öncesi dönemde destek, zor giden ilişkiler, çatışması yüksek ilişkiler, boşanma aşamasına gelmiş ilişkiler, aldatma, kendisine uygun bir eş seçiminde zorlanma gibi durumlar.

Çocuk ve Ergen Terapisi

Akademik alanda destek, sosyal alanda destek, davranış sorunları olan çocukların ailelerine destek, ergenlik dönemi sorunları ile baş edebilmek için destek, etkili iletişim, mesleki danışmanlık vb durumlar.

Cinsel Terapi

İlişkide cinsellikle ilgili durumlar fizyolojik kaynaklı olabilmektedir. Eğer cinsel bozukluğun nedeni fizyolojik değilse aşağıdaki durumlar için online terapi desteği alabilirsiniz. Cinsel isteksizlik, erken boşalma, psikolojik sebeplere bağlı iktidarsızlık, olağan olmayan cinsel arzu ve istekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.